Anasayfa
     Biyografi
     Paylaşmak İstediklerim
     Büyüklere Hikayeler
     Çocuk Hikayeleri
     UZUN HİKAYELER
     Var
     Öç
     Altıngöl
     Oyuncakçı
     Kartopu
     Futbol Fanatiği
     Diyet Yemekler
     Barış Akarsu
     Congar Metal
     Elişi Çalışmaları
     Şiirsel Egzersizler
     Politika
     Ekonomi
     Çevre
     Hayvanlar
     Uzay
     Turizm
     Demeler
     Karışık
     Fıkralar
     Coğrafya
     Tarih
     Sağlık
     Şifalı Bitkiler
     Felsefe
     Konuk Yazarlar
     Foto Galeri
     Kapari Yetiştiriciliği
     Slayt / Sunum
     LİNKLER
     Kapari
     Reiki
     İletişimEn Çok Aranan Kelimeler

Ayla Congar | Kadın | Müzik | Doğa | Sanat | Fıkra | Kapari | Sanayi | Çanta | El işleri | Bilim | Dünya | İzmir | Çeşme | Ayla | Congar |

 
Paylaş

OYUNCAKÇI (Yedinci Bölüm)

Yedinci Bölüm:

Kız kardeş, oyuncakçının kardeşi olabileceği olasılığı hakkında düşüncelerini paylaşmadıkları için annesine babasına çok kırgındı. Onlara haber vermeden oyuncakçının tedavi edildiği hastaneye gitti. Doktorunu buldu ve onunla konuştu. Doktor da aralarındaki benzerlikten çok etkilendi ama kardeşi olduğuna karar vermek için, daha çok delile gereksinimleri vardı. Derin bir araştırma yapılması gerekiyordu. Kızı oyuncakçının yanına götürdü ve onunla tanıştırdı.

Bunu yapmasının nedeni oyuncakçının kardeşi olduğunu iddia ettiği kızla karşılaşınca, vereceği tepkiyi görmekti.
Beklediği oldu.
Oyuncakçı kızı görünce hıçkıra, hıçkıra ağlamaya başladı.
Göz yaşlarının nedenini bilmiyor, bilinçsizce ağlıyordu.
Hafızasını kaybetmişti ama ruhu kız kardeşiyle bağlantısını kesmemişti. Onu duyuyor, cevaplıyordu.
Kız da böylece onun hayatta olduğuna inanıyordu.

Doktor ikisinin kardeş olduğunu anladı ve gerekli yerlere haber verdi. Soruşturmayı yapanlar son gününden geriye doğru giderek; onu adada bulup çocuk çetesine satan adama kadar, geldiler.

Bu arada çete ortaya çıkarıldı ve çok kişi tutuklandı. Tutuklanan çete elemanları balıkçının adını verdiler. Balıkçı öldürülmüştü ama arkadaşlarına çocukla ilgili öyküyü anlatmıştı. Arkadaşları çocuğun hafızasını kaybettiği için iyi bir paraya satıldığını bile biliyorlardı.

Kovuşturma tamamlandı ve gerekli yasal işlemler yapıldı. Annesi ve babası gerçeği bu aşamada öğrendiler. Şaşırdılar ama çok mutlu oldular. Öldüğüne inandıkları oğullarına yeniden kavuşmuşlardı. En zoru bunu oyuncakçıya anlatmaktı. Bu görevi de doktoru üslendi. Bunu ona en az zarar verecek şekilde anlatabilecek tek kişi, oydu.

Yeni bir şok onu daha fazla hasta edebilirdi.
Çok dikkatli olmak gerekiyordu.
Doktoru işe onunla konuşmakla başladı.
Hazır olduğuna inandığı bir gün, ondan hatırladığı tarihten beri geçen süre içinde yaşadıklarını, anlatmasını istedi. Oyuncakçı kendini denizde bulduğu andan itibaren hayatını anlatmaya başladı. Zaman, zaman hıçkırıklara boğuluyor, doktoru da o günlük konuşmayı keserek; ona uyuyup dinlenmesi için ilaç veriyordu. Bu terapi günler sürdü.

O güne gelinceye kadar yaşadığı her şeyi anlattı.
Denizde boğulmamak için tutunduğu valizde bulduğu defteri bile anlattı. Hatta defterin sahibinin babası olabileceğini düşündüğünü bile hatırlıyordu.

Hayat öyküsünün son günün son dakikasına geldiğinde; kendisine seslenen kızı anlattı.
--"Seni çok seviyorum, çok özlüyorum, neredesin?" Diye bir ses duyduğunu, arada sırada da onun yüzünü gördüğünü, bu yüzün bayılmasına neden olan kızın yüzüne çok benzediğini söyledi.

Tam zamanıydı. Doktor:
--"O senin kız kardeşin" deyiverdi. Oyuncakçı bunu duyunca yeni bir şok geçirdi. Bağıra, bağıra ağlıyor, gözlerinden sicim gibi yaşlar boşanıyordu. Bu şok onun geçmişini anımsamasını sağladı. Artık kim olduğunu ve adını biliyordu.

Kız kardeşini görmek istedi. Oyuncakçı kardeşi odaya girdiğinde ona adıyla seslendi. Kız mutluluktan çıldıracağını sandı. Kardeşi onu anımsamış, adıyla seslenmişti.

Müjdeyi annesine ve babasına da verdiler.


Bu haber 2329 defa okunmuştur

           
öyküler, barış akarsu, congar, izmir, ayla congar, congar sanayi, metal, küçük kız, zeytinyağı, börülce, çocuk, makarna, vücut, peynir, elişi çalışmaları, arkadaş, kadın, yemek, diyet, fıkralar, hikayeler, kapari, kuş gribi, temel, çantalar