Anasayfa
     Biyografi
     Paylaşmak İstediklerim
     Büyüklere Hikayeler
     Çocuk Hikayeleri
     UZUN HİKAYELER
     Var
     Öç
     Altıngöl
     Oyuncakçı
     Kartopu
     Futbol Fanatiği
     Diyet Yemekler
     Barış Akarsu
     Congar Metal
     Elişi Çalışmaları
     Şiirsel Egzersizler
     Politika
     Ekonomi
     Çevre
     Hayvanlar
     Uzay
     Turizm
     Demeler
     Karışık
     Fıkralar
     Coğrafya
     Tarih
     Sağlık
     Şifalı Bitkiler
     Felsefe
     Konuk Yazarlar
     Foto Galeri
     Kapari Yetiştiriciliği
     Slayt / Sunum
     LİNKLER
     Kapari
     Reiki
     İletişimEn Çok Aranan Kelimeler

Ayla Congar | Kadın | Müzik | Doğa | Sanat | Fıkra | Kapari | Sanayi | Çanta | El işleri | Bilim | Dünya | İzmir | Çeşme | Ayla | Congar |

 
Paylaş

BARIŞ AKARSU'NUN ANESİNİ AĞLATAN SORU

Karaelmas Üniversitesi'nce düzenlenen ‘Barış Akarsu Günü' çerçevesinde ilköğretim okulu öğrencilerine, Türkiye'de Ulaşım ve Trafik Güvenliği' konulu konferans verildi.

Prof.Dr. Hamit Hancı, Doç.Dr. Yeşim Yasak ve Yrd.Doç.Dr. Burcu Eşiyok'un konuşmacı olarak katıldıkları Atatürk Kültür Merkezi'ndeki konferansa Barış Akarsu’nun annesi Hatice ile babası Selahattin Akarsu da katıldı.

Doç.Dr. Yeşim Yasak'ın, trafik güvenliği ile ilgili öğrencilerin sorularını yanıtladığı sırada söz isteyen Fener İlköğretim Okulu 5'inci sınıf öğrencisi 11 yaşındaki K. K.:
--“Barış Akarsu kaza yaptığı akşam hem alkollü hem de hızlı gidiyormuş. O da hatalı değil mi?” diye sordu. Salonda buz gibi hava esmesine neden olan soru karşısında şaşıran Doç.Dr. Yeşim Yasak:
--“Ben onu bilmiyorum. Hem alkollü hem de hızlı gidiyorsa zaten çok tehlikeli” diyerek, Barış Akarsu'nun annesi ve babasının da salonda olduğunu söyledi.

Bu sırada eşi Selahattin Akarsu ile birlikte ayağa kalkarak öğrencileri selamlayan Hatice Akarsu gözyaşlarına boğuldu. Öğrenciler de alkışlarıyla Akarsu çiftine moral vermeye çalıştı.

Konferans ardından öğrencinin sorusuna yanıt vermek için mikrafonu eline alan anne Akarsu:
--“Bir kere Barış ağabeyiniz o gece arabayı kullanmamıştı. Arkadaşı kullanmıştı. İkincisi Barış ağabeyiniz asla içkili araba sürmez. Ben her zaman onun yanındaydım. Ben onun arabasına bindiğim zaman:
--“Anneciğim lütfen kemerini tak” der, beni uyarırdı. Barış ağabeyinizi siz o konuda yanlış tanımayın. O her zaman trafik kurallarına uyan biriydi” diye konuştu.

Öğrenciler de:
“Barış” diye slogan tempo tutarak Akarsu çiftini alkışlarken, Hatice Akarsu'nun etrafını sararak onu öptü.

*****************************

Bu haber çeşitli yerlerde çıktığı için kaynak belirtemiyorum.

Annesini, babasını ağlatan bu soruyu soran çocuğun nasıl bir kişiliği olduğunu merak ediyorum. Her halde her duyduğuna, mantık süzgecinden geçirmeden inanan ve nakleden, hayatı boyunca herkes tarafından aldatılmaya mahkum biri olacak.
Belki de her şeye inanan, her konuşmaya maydanoz olan saf biri, aynı zamanda da acımasız. Bu daha kötü.

Ben iki çocuk, bir torun büyütmüş birisi olarak; bu acımasızlığı yaptığı için ailesinin onu takip etmesi ve gerekirse; bir Psikoloğa götürmesini öneririm.

Benim çocuklarım ve torunum, “ihtiyar, yaşlı, buruşuk, evde kalmış, hatta kalmamış, deli” gibi kelimeleri kullanırken çevrelerine çok dikkat ederlerdi. Ne bunu çocuklarıma ben öğrettim ne de kızım çocuğuna. Bu incelik ve sağlam psikolojik ve iyi ruh içlerinde vardı. Olmayanı da tedavi edebiliyorlar.

Ben yengeç burcuyum. Yengeç insanı kurallara uyar ve çok şefkatlidir.

Ben alkol almışsam asla araba kullanmam, bu yüzden de alkol almam. Arabamda yalnız isem ve yol boş ise çok dikkatli değilimdir ama yolcum varsa aşırı dikkat ederim. Sürat yapmadığım gibi dikkatimi yola veririm, konuşmam ve gözüm devamlı aynalardadır.

Arabayı kullanan Barış ise o da aynı şeyi yapardı çünkü o da bir yengeç insanıydı.

Onunla pek çok yöndeki benzerliğimizden dolayı bunu kesin olarak söyleyebiliyorum. Saçlarını düzeltişi, yürüyüşü, yastığının altına kolunu sokuş biçimi, uykudan rahat uyanması bu benzerlikten birkaçı.

Bebeğim rahat uyu.

Ayla Congar
21 12 2008


Bu haber 2969 defa okunmuştur

           
öyküler, barış akarsu, congar, izmir, ayla congar, congar sanayi, metal, küçük kız, zeytinyağı, börülce, çocuk, makarna, vücut, peynir, elişi çalışmaları, arkadaş, kadın, yemek, diyet, fıkralar, hikayeler, kapari, kuş gribi, temel, çantalar